Ministerstwo Zdrowia z okazji Dnia Dziecka zaprosiło najmłodszych do szpitala lali i misia

Autor: PAP, MZ, RZ/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2019 14:17

Także Ministerstwo Zdrowia zaprosiło dzieci z okazji ich święta do ogrodów Kancelarii Premiera na sobotni (1 czerwca) organizowany w Dniu Dziecka. Atrakcją jest m.in. "szpital", w którym mali goście mogą "leczyć" lalki i misie.

Ministerstwo Zdrowia z okazji Dnia Dziecka zaprosiło najmłodszych do szpitala lali i misia
Fot./Źródło: Twitter Ministerstwa Zdrowia

Jak podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze, przygotowało mnóstwo atrakcji dla dzieci w każdym wieku.

Dla najmłodszych otwarto Szpital Lali i Misia, gdzie dzieci mogą wcielić się w rolę lekarza lub pielęgniarkę. - To doskonała okazja by najmłodsi oswoili się z akcesoriami medycznymi - zachęcają do odwiedzenia stoisk organizatorzy festynu.

Mali goście i ich rodzice - wśród wieli atrakcji, które im zaproponowano - mogą też obejrzeć dentobus, zmierzyć ciśnienie, wyrobić kartę EKUZ. Na stoisku Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia można potwierdzić profil zaufany i zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta.

"Podczas Narodowego Dnia Dziecka uczymy o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogą również zobaczyć wyposażenie karetki, a na koniec otrzymują Certyfikat Młodego Ratownika" - pisze MZ na Twitterze, zachęcając do odwiedzenia festynu.

Analiza składu ciała, konsultacje żywieniowe czy porady w zakresie prawidłowego nawadniania - to z kolei niektóre ze "zdrowotnych" atrakcji dla rodziców.

Bramy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostały otwarte o godz. 10 przez dyrektor generalną KPRM Magdalenę Tarczewską-Szymańską oraz ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i tłumy rodziców z dziećmi weszły na teren ogrodów. Pierwsi odwiedzający otrzymali od organizatorów biało-czerwone balony.

Dużym zainteresowaniem cieszą się stoiska związane z wojskiem. Chętni mogą zobaczyć, jak działają roboty saperskie, zrobić sobie zdjęcie w pojazdach bojowych, wziąć do ręki karabin, jeździć na symulatorze, a także przymierzyć kamizelki czy hełmy.

Z kolei na stoiskach resortu sportu pod okiem instruktorów najmłodsi mogą spróbować swoich sił w judo, szermierce, koszykówce, badmintonie, unihokeju czy tenisie stołowym.

Najmłodsi mogli np. dowiedzieć się, które liście należą, do jakich drzew, czym jest i jak wygląda most Leonarda Da Vinci, jak przebiega pożar lasu, a na stanowiskach lokalnych producentów żywności można spróbować, m.in. produktów mlecznych, miodów, soków, ale też i wołowiny.

Wśród bardziej nietypowych stoisk można odwiedzić Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. dr Jana Sehna w Krakowie, gdzie jego pracownicy pobiorą odciski palców i wydrukują je chętnym na pamiątkę.

Narodowy Dzień Dziecka potrwa do godz. 17.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum