Minister zdrowia wróciła z Moskwy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2010 16:31

Minister zdrowia Ewa Kopacz wróciła z Rosji, gdzie przebywała od 11 kwietnia, uczestnicząc m.in. w procedurach identyfikacji ciał ofiar katastrofy.

Jak  nieoficjalnie dowiedziała się PAP w resorcie zdrowia, Ewa Kopacz przyleciała już do Polski.

Szefowa resortu zdrowia poleciała do Moskwy, by wspierać rodziny ofiar i pomagać w procedurach dotyczących identyfikacji i transportu ciał do kraju. Z minister zdrowia do Rosji polecieli także psychologowie i lekarze, by w razie potrzeby zająć się bliskimi tragicznie zmarłych. W Moskwie są polscy eksperci współpracujący ze stroną rosyjską, m.in. patomorfolodzy.

Jak mówiła Ewa Kopacz wcześniej, polscy specjaliści pozostaną w Moskwie tak długo, jak długo rodziny będą próbowały identyfikować ciała. Dodała, że gdy do przeprowadzenia zostaną już tylko badania genetyczne, grupa pomagająca krewnym wróci do kraju.

Wszystkie rodziny, które chciały identyfikować swoich bliskich, są w Moskwie lub już z niej wyjechały. Przyjmowane są jeszcze zgłoszenia od osób, które jeszcze obecnie decydują się na przylot.

Identyfikacja genetyczna ofiar ma się zakończyć do 21 kwietnia. Termin ten może się jednak zmienić, bo wszystkim zależy na dokładnych badaniach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum