×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Minister odwiedziła małych pacjentów Wojskowego Instytutu Medycznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia13 grudnia 2017 17:25

Malowanie pierników, czytanie bajek i rozdawanie prezentów - to główne punkty wizyty minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej oddziale pediatrycznym Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Minister odwiedziła małych pacjentów Wojskowego Instytutu Medycznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rafalska odwiedziła w środę (13 grudnia) szpital w ramach akcji Fundacji Instytutu Strategii i Rozwoju pod hasłem "Mikołaj Pamięta".

- To hasło jest miłe dla każdego z nas, niezależnie od wieku. Mikołaj szczególnie pamięta o dzieciach i młodzieży. Tym bardziej o tych dzieciach, które przebywają w szpitalu, którym zdrowie akurat nie dopisuje, które akurat teraz chorują - mówiła minister.

Zwróciła uwagę, że spotkanie z pacjentami było radosne.

- Były prezenty, były niespodzianki - opowiadała.

Dodała, że najważniejszym jej życzeniem jest to, aby dzieci powróciły do zdrowia i spędziły święta Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie.

Minister zapowiedziała, że klinika planuje w najbliższym czasie wyremontować oddział pediatryczny.

- Pewnie następny Mikołaj będzie w jeszcze ładniejszym otoczeniu - skomentowała.

Anna Miastkowska z Fundacji Instytutu Strategii i Rozwoju powiedziała PAP, że fundacja nie pierwszy raz odwiedza dzieci w Wojskowym Instytucie Medycznym.

- Chcemy umilić dzieciom czas, aby przez godzinę, dwie, poczuły, że ta magia świąt zagląda też do szpitala. To wszystko pomaga im w tym, aby choć na chwilę zapomnieć, że są w szpitalu - powiedziała.

Zwróciła uwagą, że podczas akcji dzieci m.in. malują pierniki i otrzymują prezenty. Podkreśliła, że podarunki dla dzieci ufundowały m.in.: Ministerstwo Obrony Narodowej, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego oraz duża sieć sklepów spożywczych.

Rafalska podczas wizyty była dopytywana o program "Maluch plus". Minister wyraziła nadzieję, że dzięki programowi w przyszłości więcej samorządów będzie prowadzić miejsca opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat.

- Szczególnie troszczymy się o dzieci, które najbardziej potrzebują wsparcia. To też najmłodsze dzieci. Staramy się, żeby rodzicie po okresie, kiedy są po urlopach macierzyńskich, albo ''tacierzyńskich'', mogli skorzystać z profesjonalnej opieki niedaleko swojego miejsca zamieszkania, najlepiej w środowisku lokalnym. Najlepiej, żeby te miejsca opieki były w wysokim standardzie i jeszcze nas niedrogo kosztowały - powiedziała.

"Maluch plus" to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Ministerstwo przeznaczyło na program w 2018 roku 450 mln zł. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum