Wirtualna Polska/ Rynek Zdrowia | 27-02-2019 14:30

Minister Szumowski pomaga w zorganizowaniu pomocy dla Tomasza Komendy

Minister zdrowia Łukasz Szumowski polecił zorganizowanie pilnej pomocy psychologicznej dla Tomasza Komendy. Mężczyzna przesiedział niewinnie 18 lat w więzieniu. Jego stan w ostatnich tygodniach bardzo się pogorszył.

W zorganizowanie pomocy zaangażowało się MZ Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podaje Sylwia Wądrzyk, dyrektor biura komunikacji Ministerstwa Zdrowia, minister polecił dyrektorowi Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zajęcie się sprawą i pomoc we wskazaniu miejsca, gdzie mężczyzna może uzyskać pilną pomoc medyczną - informuje Wirtualna Polska.

Według informacji przekazanych przez Dolnośląski OW NFZ, gotowość objęcia pomocą zgłosił Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu.

Mecenas Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik Komendy zaznacza, że jego klient korzysta prywatnie z pomocy psychologicznej, ale w ostatnim czasie jego stan się pogorszył - jest gorzej, niż bezpośrednio po wyjściu z więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w postępowaniu, które skutkowały skazaniem Komendy na 25 lat więzienia. Drugi wątek dotyczy pozbawiania wolności ze szczególnym udręczeniem. Chodzi o nieodpowiednie traktowanie Komendy w kolejnych zakładach karnych.

Więcej: wp.pl