Minister Ewa Kopacz ponownie w Moskwie

Autor: Polskie Radio/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2010 12:05

Ewa Kopacz, wraz delegacją rządową oraz rodzinami niezidentyfikowanych jeszcze ofiar katastrofy w godzinach południowych przyleci w środę (21 kwietnia) do Moskwy.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, minister Ewa Kopacz przyjeżdża do Rosji, by pomóc w dokończeniu procesu identyfikacji pozostałych ofiar katastrofy prezydenckiego Tu-154. Polska strona wyraża też nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych dni uda się doprowadzić badania do końca.

Zakończenie prac identyfikacyjnych z wykorzystaniem materiału genetycznego jest przewidziane na środę – czwartek. Na czwartek planowana jest dokładna analiza uzyskanych wyników, po której możliwe będzie przedstawienie informacji w tej sprawie. W Instytucie Ekspertyz Sądowych pozostaje 21 ciał ofiar wypadku lotniczego pod Smoleńskiem, z czego identyfikacji wymaga jeszcze 20.

Niezwłocznie po ustaleniu tożsamości ofiar katastrofy, szczątki tragicznie zmarłych będą sukcesywnie sprowadzane do Polski. O kolejnych fazach działań, niezwłocznie i na bieżąco, będą informowane w pierwszej kolejności rodziny osób tragicznie zmarłych, a następnie opinia publiczna.

Oprócz minister Kopacz do Moskwy polecą w środę także: podsekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji Piotr Stachańczyk, przedstawiciele Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji, specjaliści medycyny sądowej z zakresu antropologii i genetyki oraz eksperci wojskowi.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum