Minister Czarnek zachęca do szczepień przed feriami. "Najlepiej zaszczepmy się wszyscy"

Autor: oprac. PW • Źródło: PAP15 stycznia 2022 08:52

W pięciu województwach w sobotę zaczynają się ferie zimowe w szkołach. Szef MEiN Przemysław Czarnek zachęca by osoby jadące na ferie zimowe zaszczepiły się. "Budujmy regulaminy naszych kolonii, naszych zimowisk w oparciu o wytyczne" - dodał.

Minister Czarnek zachęca do szczepień przed feriami. "Najlepiej zaszczepmy się wszyscy"
Minister Przemysław Czarnek zachęca młodzież do szczepień przeciwko COVID-19. Fot. PAP/Leszek Szymański
  • Ferie zimowe, zależnie od województwa, są zaplanowane między 15 stycznia a 27 lutego
  • Szef MEiN Przemysław Czarnek był pytany przez dziennikarzy o rozpoczynające się ferie zimowe i o to, co należy robić, by były one bezpieczne
  • Najlepiej zaszczepmy się wszyscy po to, żebyśmy uniknęli ciężkiej choroby i śmierci z powodu COVID-19 - wskazał Czarnek

Ferie zimowe w czasach COVID-19

W pięciu województwach w sobotę zaczynają się ferie zimowe w szkołach. W pozostałych rozpoczną się one za tydzień, dwa tygodnie lub za cztery.

Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, zależnie od województwa, nastąpi między 15 stycznia a 27 lutego.

Szef MEiN pytany był w piątek w TV Republika m.in. o rozpoczynające się ferie zimowe i o to, co należy robić, by były one bezpieczne.

- Przede wszystkim być ostrożnym - odpowiedział minister. - Stosujmy się do zaleceń, które przygotowaliśmy wraz z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Budujmy regulaminy naszych kolonii, naszych zimowisk w oparciu o te wytyczne - dodał.

- Pamiętajmy, że jesteśmy w dobie pandemii. Obserwujmy rzeczywistość codziennie, bo ona niestety zmienia się z dnia na dzień. Najlepiej zaszczepmy się wszyscy po to, żebyśmy uniknęli ciężkiej choroby i śmierci z powodu COVID-19 - wskazał Czarnek.

Ferie zimowe. Zalecenia są na stronie MEiN

Ferie zimowe w szkołach przewidziane są w tym roku szkolnym w czterech terminach.

Pierwsi, od 15 do 30 stycznia, odpoczywać będą uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego.

Od 22 stycznia do 6 lutego odpoczywać będą uczniowie z woj. podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego.

Od 29 stycznia do 13 lutego - uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i z zachodniopomorskiego.

Ostatni, od 12 do 27 lutego, odpoczywać będą uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku zimowego. Ogłoszono je grudniu. Są one m.in. na stronie internetowej MEiN.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze