×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Mikroprzedsiębiorcą Roku 2017 została innowacyjna firma z branży medycznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia20 czerwca 2018 18:17

Tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2017 trafił do spółki KF Niccolum z Warszawy, która opracowała innowacyjną technologię hamującą przenikanie do wnętrza skóry jonów niklu.

Mikroprzedsiębiorcą Roku 2017 została innowacyjna firma z branży medycznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Wyniki rywalizacji właścicieli najmniejszych przedsiębiorstw w Polsce ogłoszono w środę (20 czerwca).

Jak poinformowano, zgłoszenia do konkursu nadesłało ponad 200 firm, które zatrudniają do 10 osób, a ich obroty nie przekraczają 2 mln euro.

"Główną nagrodę w wysokości 40 tys. zł zdobyła spółka KF Niccolum z Warszawy - pomysłodawca i producent innowacyjnych kosmeceutyków chroniących przed objawami alergii niklowej" - czytamy w komunikacie.

Najlepszego mikroprzedsiębiorcę wyłoniono po raz 13.

Poza nagrodą główną kapituła konkursu przyznała cztery wyróżnienia w kategoriach: Start, Progres, Senior, Młody Biznes oraz osiem specjalnych wyróżnień dodatkowych dla firm reprezentujących poszczególne regiony kraju.

- Zależało nam na docenieniu lokalnych liderów biznesu. Mamy świadomość jak bardzo potrzebują wsparcia i potwierdzenia, że ich mikro działalność ma bardzo duży, wręcz makro wpływ na kształtowanie postaw i wzrost świadomości o potencjale biznesowym wśród lokalnych społeczności i mieszkańców mniejszych miejscowości - podkreśliła Ewa Sobkiewicz, prezes stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, organizator konkursu.

Jak ocenił Sławomir S. Sikora, prezes banku Citi Handlowy (partner strategiczny konkursu) każdy rok przynosi potwierdzenie, "jak innowacyjny i prężnie rozwijający się jest biznes prywatny w Polsce".

KF Niccolum, która została Mikroprzedsiębiorcą Roku 2017, to firma z branży medycznej, która opracowała innowacyjną technologię hamującą przenikanie do wnętrza skóry jonów niklu, wywołujących reakcję alergiczną u prawie 20 proc. ludzi na świecie.

Konkurs Mikroprzedsięborca Roku jest częścią programu Citi Microentrepreneurship Awards realizowanego przez Citi Foundation. "Nagrody w konkursie zapewniają przedsiębiorcom środki na rozwój ich działalności, w tym dostęp do sieci, kapitału, narzędzi i szkoleń, a także umożliwiają im zbudowanie równowagi ekonomicznej dla siebie, swoich rodzin i społeczności" - wyjaśniono. Program Citi Microentrepreneurship Awards realizowany jest przez lokalne organizacje, które starają się wprowadzać rozwiązania na dużą skalę dzięki mikrofinansowaniu i wspieraniu przedsiębiorczości. 

Magdalena Jarco

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum