RZ,SPM/Rynek Zdrowia | 16-10-2017 09:07

Mielec: pacjenci będą oceniać szpital

Szpital Powiatowy w Mielcu na stronie internetowej udostępnił ankietę dotycząca ogólnej oceny placówki i świadczonych przez nią usług. Dyrekcja lecznicy zachęca pacjentów by oceniali wykonane świadczenia. Każdy głos jest dla nas cenną wskazówką - przekonuje  Leszek Kwaśniewski, dyrektor mieleckiego szpitala.

Mielec: pacjenci będą oceniać szpital. Fot. Shutterstock

Pierwsza część ankiety dotyczy ogólnej oceny szpitala; pacjent zaznacza w niej oddział, na którym przebywał, wskazuje swój wiek i czynnik, który sprawił, że skorzystał właśnie z mieleckiej lecznicy.

Kolejnym krokiem jest ocena m.in. opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, wyżywienia, warunków higieniczno-sanitarnych, a także poczucia bezpieczeństwa na terenie szpitala. Pacjenci mogą określić poszczególne kwestie jako bardzo dobre, przeciętne bądź złe.

- Pytania zawarte w ankiecie skonstruowane są dość szczegółowo. Prosimy więc pacjentów choćby o ich ocenę dostępności personelu w ciągu pór dnia i nocy, jak również - na przykład - o poziom urozmaicenia posiłków, ich temperaturę i wielkość porcji - wyjaśnia dyrektor Leszek Kwaśniewski. Jak dodaje, nadesłane przez pacjentów ankiety są sukcesywnie czytane, a wnioski z nich stanowią dla dyrekcji podstawę do wprowadzania korzystnych zmian.

Więcej: szpital.mielec.pl