Merck pomaga w walce z koronawirusem

Autor: jwx/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2020 15:24

Firma naukowo-technologiczna Merck angażuje się w walkę z COVID-19 na wielu płaszczyznach. W skali globalnej to m.in. udział w prowadzonym przez WHO badaniu SOLIDARITY, którego celem jest analiza potencjalnych metod leczenia COVID-19. Lokalnie firma pomaga szpitalom, domom dziecka, fundacjom, przekazując wsparcie finansowe czy środki ochrony osobistej.

Fot. archiwum

W ramach projektu SOLIDARITY Merck przekazał WHO 290 tys. jednostek interferonu beta-1a do wykorzystania w prowadzonym przez organizację globalnym badaniu. Firma włączyła się również do inicjatywy Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Współpraca w obszarze ochrony zdrowia oraz life science ma na celu przyspieszenie rozwoju, produkcji i dostarczenia szczepionek oraz metod diagnostyki i leczenia COVID-19 - czytamy w informacji prasowej przekazanej przez firmę.

Merck nawiązał ponadto współpracę z Instytutem Jennera (należącym do Uniwersytetu Oxford), który zainicjował prace nad produkcją na skalę masową swojej szczepionki kandydackiej ChAdOx1 nCoV-19.

W ramach działań lokalnych, Merck planuje przeznaczyć ponad ćwierć miliona złotych na walkę z pandemią.

Jedną z inicjatyw wspieranych przez Merck w Polsce jest zbiórka Fundacji Siepomaga. Fundacja pozyskuje środki na pomoc dla szpitali w zakresie zakupu niezbędnych środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego do walki z koronawirusem. Do tej pory, dzięki zbiórce, wsparcie otrzymało ponad 350 placówek medycznych w całej Polsce. Merck pomaga szpitalom również bezpośrednio. Ale nie tylko - pomoc płynie także do domów dziecka (środki ochronne oraz materiały pierwszej potrzeby).

Wsparcie Merck dociera również na Dolny Śląsk - to pomoc w wyżywieniu i transporcie posiłków dla podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom „Pociecha” czy zakup środków ochrony osobistej dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum