Mercator Medical wspiera policję w walce z koronawirusem

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2020 13:59

Prawie ćwierć miliona nitrylowych rękawic jednorazowych dotarło we wtorek (17 marca) do magazynów polskiej Policji dzięki firmie Mercator Medical. Wcześniej krakowska spółka podarowała Ministerstwu Zdrowia 50 tys. maseczek.

Rękawice trafiły do Komendy Głównej Policji, aby wesprzeć bezpieczeństwo pracy policjantów w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19.

Formalnie przekazanie rękawic odbywa się poprzez sprzedaż po symbolicznej cenie 1 grosz za opakowanie, zawierające 100 sztuk rękawic z lateksu syntetycznego (nitryl). To produkty najwyższej jakości w pełni chroniące przed bakteriami i wirusami.

- Aktywnie reagujemy na niedobór rękawic, jaki zidentyfikowała polska Policja. Jesteśmy firmą komercyjną, której produkty chronią życie i zdrowie milionów ludzi w blisko 70 krajach, ale jednocześnie w tak pełnym wyzwań okresie pandemii wspieramy policję w walce z koronawirusem - podkreśla dr Wiesław Żyznowski, prezes zarządu Mercator Medical S.A.

Na początku marca br. Grupa Mercator Medical przekazała nieodpłatnie 50 tys. jednorazowych masek ochronnych do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia poprzez rządową Agencję Rezerw Materiałowych w Zduńskiej Woli.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum