Melaminę wykryto w napojach mlecznych u południowych sąsiadów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 października 2008 22:19

W nielegalnie sprowadzonych z Chin napojach mlecznych słowacka państwowa inspekcja weterynaryjno-żywnościowa wykryła melaminę. 27 skażonych puszek napoju zostało już spalonych.

Inspektorzy trefny i niebezpieczny dla zdrowia towar skontrolowali w Bratysławie. Dopuszczalna ilość tego środka to 2,5 miligrama na kilogram, a w napojach tych wynosiła 14,4 miligrama.

Równiez w piątek w Holandii wykryto chińskie cukierki White Rabbit, zawierające kilkadziesiąt razy zwiększone stężenie toksycznego środka. Służby sanitarne nakazały wycofanie tych cukierków, rozprowadzanych przez chińskie magazyny. Cukierki tej samej marki wycofano także ze sprzedaży w Belgii.

Służby sanitarne nakazały też wycofanie ze sprzedaży wszystkich herbatników marki Koala. Parę dni wcześniej wycofano ze sprzedaży tylko ich dwa rodzaje, w czekoladzie i z orzechami.

Bilans skandalu z melaminą w mleku i produktach mlecznych w Chinach to kilkoro zmarłych i ponad 50 tys. chorych dzieci. Podejrzewa się, że melaminę dodawano, żeby testy jakościowe wykazywały wyższą od faktycznej zawartość białka w mleku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum