Medyczny talk-show Ewy Drzyzgi wraca na antenę we wrześniu

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 20 sierpnia 2017 15:30

W 2. sezonie programu "36,6°C" Ewa Drzyzga ponownie będzie rozmawiać o zdrowiu. Razem z dr. hab. Krzysztofem Łabuzkiem przybliżą widzom wiedzę na temat chorób, opowiedzą poruszające historie pacjentów i przedstawią najlepsze placówki medyczne w kraju. Pierwszy odcinek TVN pokaże 2 września.

Medyczny talk-show Ewy Drzyzgi wraca na antenę we wrześniu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W medycznym talk-show ''36,6°C'' Ewa Drzyzga w asyście najlepszych specjalistów przedstawia sposoby leczenia oraz skuteczne metody dbania o zdrowie. Przybliża również sylwetki wybitnych lekarzy. W 1. sezonie przedstawiono m.in. dokonania prof. Henryka Skarżyńskiego, prof. Piotra Chłosty, prof. Jacka Molla, czy prof. Andrzeja Maciejczaka. Współprowadzącym program jest dr hab. Krzysztof Łabuzek.

Dzięki zespołowi ekspertów i konsultantów widzowie ''36,6 °C'' poznają najnowsze technologie medyczne i dowiedzieć się jak do nich dotrzeć. Ewa Drzyzga rozprawia się też z mitami zdrowotnymi np. głodzeniem raka, odkwaszaniem organizmu czy modnymi detoksami.

W jednym z odcinków pokazano dietę, kąpiele, gimnastykę okłady, zasadową maseczkę, które mają ''odkwasić organizm''. Prof. Grażyna Rydzewska, kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA w Warszawie wyjaśnia w ''

W medycznym talk-show ''36,6°C'' Ewa Drzyzga w asyście najlepszych specjalistów, lekarzy przedstawia sposoby leczenia oraz skuteczne metody dbania o zdrowie. Przybliża również sylwetki wybitnych lekarzy. W 1. sezonie przedstawiono m.in. dokonanania prof. Henryka Skarżyńskiego, prof. Piotra Chłosty, prof. Jacka Molla, czy prof. Andrzeja Maciejczaka. Współprowadzącym program jest dr hab. Krzysztof Łabuzek.

Dzięki zespołowi ekspertów i konsultantów widzowie ''36,6 °C'' poznają najnowsze technologie medyczne i dowiedzieć się jak do nich dotrzeć. Ewa Drzyzga rozprawia się też z mitami zdrowotnymi np. głodzeniem raka, odkwaszaniem organizmu czy modnymi detoksami.

W jednym z odcinków pokazano dietę, kąpiele, gimnastykę okłady, zasadową maseczkę, które mają ''odkwasić organizm''. Prof. Grażyna Rydzewska, kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA w Warszawie wyjaśnia w ''36,6 °C'', że pH w organizmie ludzkim jest wartością stałą i nie istnieje w medycynie termin taki, jak zakwaszenie organizmu. Można jedynie mówić o kwasicy - metabolicznej, oddechowej, które nie można wywołać pożywieniem ani pozbyć się za pomocą diety.

W innym odcinku dr Piotr Burda, konsultant krajowy w dziedzinie toksykologii tłumaczy, że w medycynie konwencjonalnej są dwa pojęcia detoksykacji - detoksykacji, która jest wstępnym elementem leczenia uzależnienia od środków farmakologicznych i narkotycznych oraz detoksykacja alkoholowa. O popularnych ''detoksach'' dietetycznych, np. za pomocą soków owocowych mówi: - To szarlataneria.

Program wraca na antenę TVN we wrześniu. Obecnie trwa nagrywanie nowych odcinków. W jednym z pierwszych programów podjęty zostanie temat raka szyjki macicy.

Pierwszy sezon medycznego talk-show ''36,6 °C'' na antenie TVN oglądać można było w soboty o godz. 18, w okresie od 1 kwietnia do 20 maja 2017 roku. Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, średnia oglądalność pierwszej edycji programu wyniosła 825 tys. widzów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum