Medicover otworzył American Clinic Warsaw

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 15 września 2015 20:48

Na warszawskim Wilanowie Medicover otworzył American Clinic Warsaw. To placówka, w której pacjentami opiekuje się wykwalifikowany personel biegle władający językiem angielskim.

Medicover otworzył American Clinic Warsaw
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Otwarta na warszawskim Wilanowie American Clinic Warsaw ze swoją ofertą wychodzi przede wszystkim do obcokrajowców. Celem przychodni jest zapewnienie najwyższych standardów opieki medycznej opartych na amerykańskim know-how - podano w informacji dla mediów.

Klinika powstała we współpracy z Chicago University of Medicine oraz Polish-American Medical Society w Chicago.

Twórcom nowej placówki zależy na wyeliminowaniu problemów komunikacyjnych, które zagraniczni pacjenci mają w Polsce. Dlatego też cały personel American Clinic Warsaw biegle włada językiem angielskim, a poszczególni lekarze posługują się także płynnie rosyjskim, francuskim, ukraińskim i arabskim.

Placówka oferuje usługi w ramach trzech specjalizacji: konsultacje internistyczne, pediatryczne i ginekologiczne. Pomoc lekarzy innych specjalizacji oraz zaawansowana diagnostyka są dostępne dzięki współpracy ze Szpitalem na Wilanowie.

- Coraz większa liczba pacjentów zagranicznych zgłaszających się do Szpitala na Wilanowie dała nam do myślenia. Stwierdziliśmy, że warto stworzyć dla nich miejsce, w którym będą mogli swobodnie komunikować się z personelem medycznym - powiedział Tucson Dunn, dyrektor Szpitala na Wilanowie.

American Clinic Warsaw powstało na terenie Szpitala na Wilanowie; działa od poniedziałku (14 września).

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum