Mazowieckie: zatrzymano 31-latka, który ukradł karetkę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2020 07:37

Policjanci z Grójca (Mazowieckie) zatrzymali mężczyznę, który w niedzielę rano (16 lutego) ukradł karetkę sprzed miejscowego szpitala. Wcześniej 31-latek trafił do lecznicy z obrażeniami odniesionymi w bójce, ale zamiast czekać na badania, ukradł ambulans i odjechał, po czym wjechał do rowu.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformował Rafał Jeżak z zespołu prasowego mazowieckiej komendy policji, w niedzielę rano oficer dyżurny grójeckiej komendy policji otrzymał zgłoszeniu o zdarzeniu drogowym z udziałem karetki pogotowia, do którego doszło w Jasieńcu (gm. Grójec).

Na miejscu policjanci zastali ambulans leżący w rowie, a przy nim siedzącego pijanego mężczyznę. Jak się okazało kilka godzin wcześniej mężczyzna trafił do szpitala w Grójcu z obrażeniami odniesionymi podczas bójki w Warce.

31-latek, zamiast jednak czekać na badania, opuścił szpital i najprawdopodobniej zabrał z dyspozytorni szpitala kluczyki do karetki i odjechał. Po przejechaniu kilku kilometrów, uderzył w drzewo i wjechał do rowu. Nic mu się jednak nie stało. Mężczyzna był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu będzie składał wyjaśnienia.

Ilona Pecka (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum