PAP/Rynek Zdrowia | 29-11-2011 16:23

Mazowieckie: nagroda dla Centrum Zdrowia Dziecka

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie otrzymało we wtorek (29 listopada) czek na ponad 10 tys. zł w ramach konkursu "Moje miasto wybiera". Największy szpital pediatryczny w stolicy otrzymał tę nagrodę dzięki rekordowej frekwencji warszawiaków w wyborach parlamentarnych.

Konkurs zorganizowany przez Fundację "Młode Umysły dla Polski" dotyczył miast powyżej 100 tys. mieszkańców i miał zachęcić młodych wyborców do głosowania.

W ostatnich wyborach parlamentarych w Warszawie wzięło udział 67,75 proc. osób uprawnionych do głosowania; dzięki temu pieniądze trafiły do Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" jako największej placówki pediatrycznej w stolicy. 

Andrzej Senderski z Centrum Zdrowia Dziecka poinformował, że pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzenia, które umożliwia leczenie bezoperacyjne m.in. wysiękowego zapalenia uszu.

- To urządzenie Amsa przeznaczone do podawania leków w okolice trąbek słuchowych. U znaczącego odsetka grupy pacjentów udaje się w ten sposób uniknąć założenia drenażu - powiedział lekarz.