Matki podopiecznych hospicjum gośćmi specjalnymi Festiwalu Muzyki Filmowej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2018 16:45

12 matek dzieci, które są podopiecznymi Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, będzie gośćmi specjalnymi 11. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Powstanie też kalendarz z wizerunkami 12 mam - sesje zdjęciowe do kalendarza rozpoczęły się w poniedziałek (16 kwietnia) w Centrum Kongresowym ICE.

Matki podopiecznych hospicjum gośćmi specjalnymi Festiwalu Muzyki Filmowej. Fot. Archiwum

Przed zdjęciami kobiety przeszły "metamorfozy" - zostały poddane ocenie stylistycznej, zajęli się nimi wizażyści i fryzjerzy.

Mamy, wraz ze swoimi rodzinami, będą 1 czerwca gośćmi specjalnymi koncertu "Piękna i Bestia (2017) Live in Concert" w Tauron Arenie Kraków. Zasiądą w lożach VIP.

Stylizacje do kalendarza na 2019 r. rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają do końca tygodnia. Stroje kobiet mają się kojarzyć z baśnią "Piękna i Bestia". Dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na Małopolskie Hospicjum dla Dzieci.

Akcja "#PiękneBohaterki" to pomysł Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizatora Festiwalu Muzyki Filmowej. Na udział w przedsięwzięciu zdecydowało się 12 spośród 52 matek dzieci będących podopiecznymi Małopolskiego Hospicjum.

- Mamy naszych podopiecznych to nasze piękne i ciche bohaterki, które opiekują się na co dzień swoimi ciężko, nieuleczalnie chorymi dzieciakami. Ta akcja to taki prezent dla nich. Możemy im dać czas - czas specjalistów stylistów, by mogły oderwać się od tej szarej, często smutnej rzeczywistości - mówił dziennikarzom w poniedziałek wiceprezes Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci Wojciech Glac.

Z kolei koordynatorka akcji Magdalena Łukasik z Krakowskiego Biura Festiwalowego powiedziała: - Chcemy pokazać kobiety, które na co dzień nie mają zbyt wiele czasu, by pomyśleć o sobie. W czerwcu, w Dzień Dziecka, wyjdą całą rodziną z domu, by poczuć, że ich życie może być radosne. Zasiądą przed wielkim, filmowym ekranem. Ale metamorfoza to tylko pretekst. W rzeczywistości chcemy, żeby ten idealny wygląd wpłynął na ich nastrój, zwiększył poczucie wartości i dał im siłę.

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie potrwa od 29 maja do 5 czerwca.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum