Marzenie 14-latka: zdrowie kolegów

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 15 września 2009 16:28

Został nazwany "anonimowym marzycielem". Ma 14 lat, przez kilka lat zmagał się z nowotworem, a jego największe marzenie zostało spełnione. Zwrócił się do wolontariuszy Fundacji "Mam Marzenie" i poprosił o badania onkologiczne dla rówieśników ze swojego gimnazjum.

Marzenie 14-latka: zdrowie kolegów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Chłopiec nie chce się ujawnić, wiadomo o nim niewiele, poza tym, że od kilku lat zmagał się z ciężką chorobą. Ale na szczęście ma duże szanse, że wróci do zdrowia.

14-latek mógł poprosić wolontariuszy z Fundacji "Mam marzenie" o wszystko. Komputer, grę, rower, komórkę czy wycieczkę. Poprosił jednak o badania onkologiczne dla rówieśników ze swojego gimnazjum.

- Podziwiam tego chłopca za jego marzenie, ponieważ każdy z nas myśli o sobie, a nie o innych dzieciach – mówi jedna z przebadanych gimnazjalistek.

On pomyślał o tym, co sam przeszedł i tych cierpień chciałby zaoszczędzić swoim kolegom. Realizacji marzenia nikt nie śmiał odmówić, stąd do jego rodzinnych Wierzchosławic ruszyli lekarze i specjalny bus, przystosowany do wykonywania badań ultrasonograficznych i pediatrycznych. Badanie było bezpłatne i dzieci nie musiały oczekiwać w długiej kolejce.
 
Z doświadczenia lekarzy biorących udział w takich akcjach wynika, że zazwyczaj u 20 proc. przebadanych wynik nie jest jednoznaczny i wymagane są dalsze konsultacje u specjalistów.

W przypadku kolegów anonimowego marzyciela, lekarze nie wykryli poważnych schorzeń. Chcą jednak wrócić do Wierzchosławic, bo nie zdążyli przebadać wszystkich dzieci. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum