×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Mama Ginekolog jedną z najbardziej wpływowych kobiet polskiego internetu

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 21 listopada 2019 18:16

W Rankingu Najbardziej Wpływowych Kobiet Polskiego Internetu 2019 znalazła się lekarz ginekolog Nicole Sochacki-Wójcicka. Jej bloga i profile na mediach społecznościowych śledzi w sumie 1 172 189 obserwatorów.

Mama Ginekolog jedną z najbardziej wpływowych kobiet polskiego internetu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Twórczyni profilów na Instagramie MamaGinekolog i MamaGinekolog.medycznie oraz bloga mamaginekolog.pl znalazła się na 58. miejscu w rankingu. Na Instagramie obserwuje ją: mamaginekolog 550 tys. osób, mamaginekolog.medycznie 227 tys. osób, na Facebook ma 387 tys. fanów. Jest jeszcze blog mamaginekolog.pl.

Mama Ginekolog to Nicole Sochacki-Wójcicka, ginekolog-położnik w trakcie specjalizacji. W 2010 r. ukończyła studia na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kolejne dwa lata spędziła w Londynie, pracując w jednym z najlepszych ośrodków diagnostyki prenatalnej na świecie u prof. Kyprosa Nicolaidesa (Fetal Medicine Foundation). W 2012 r. wróciła do Warszawy i od tego czasu pracuje w I Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM oraz w kilku prywatnych przychodniach.

Jak podaje na swoim blogu, w listopadzie 2015 r. urodziła syna i będąc na urlopie macierzyńskim, pomiędzy pracą w przychodni, a opieką nad dzieckiem, założyła Instagram @mamaginekolog.

''Ta strona jest rozszerzeniem mojej działalności na rzecz uświadamiania polskich kobiet, na temat ich zdrowia w ciąży i nie tylko. Znajdziecie tu odpowiedzi na tak nurtujące pytania jak: czy wolno współżyć w ciąży? Jakie objawy w ciąży są ''normalne'' a jakie niepokojące? Czy w ciąży wolno latać samolotem? A jak już dolecę na wakacje to czy można się opalać? Pomogę Wam zrozumieć co lekarze badają w USG ciąży. I opowiem Wam o najczęstszych chorobach kobiecych… w zrozumiały sposób.
Przede wszystkim, będzie dużo o badaniach w ciąży, diagnostyce prenatalnej i objawach ciążowych - bo ciąża to mój ulubiony temat'' - pisze Mama Ginekolog.

W tworzeniu medycznych treści Nicole Sochacki-Wójcickiej pomagają koleżanki ze studiów - dziś lekarki specjalizujące się w neonatologii i pediatrii, a na kanałach Mamy Ginekolog znajdują się również zabawne historie z życia rodziny i pracy. Spotykają się z żywym odbiorem obserwujących.

Autorzy Rankingu Najbardziej Wpływowych Kobiet Polskiego Internetu 2019 brali pod uwagę m.in. liczbę obserwujących, popularność mierzoną ważoną sumą liczby polubieni, udostępnień i komentarzy, zaangażowania odbiorców. Ale nie tylko. Docenili również to, że kobiety te nie tylko przyciągają rzesze obserwatorów, ale też skutecznie definiują otaczającą rzeczywistość.

Pierwsze trzy miejsca w rankingu zajęły: Anna Lewandowska 3,8 mln followersów, Ewa Chodakowska 3,9 followersów, Maffashion Julia Kuczyńska 2,1 mln followersów.
 
 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze