×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Małopolskie: zakaz spożywania wody z kranów w gminie Chełmiec

Autor: PAP/Rynek Zdrowia15 listopada 2013 18:28

Kilka tysięcy mieszkańców gminy Chełmiec k. Nowego Sącza do poniedziałku (18 listopada) nie może spożywać wody z sieci Spółki Wodociągowej w Biczycach Dolnych. Sanepid stwierdził w niej obecność bakterii z grupy coli - poinformowała gmina Chełmiec.

Małopolskie: zakaz spożywania wody z kranów w gminie Chełmiec
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak napisano w komunikacie, zanieczyszczenie wody inspektorzy sanepidu stwierdzili w miejscowościach Biczyce Dolne i Górne, Trzetrzewina, Niskowa i Chełmiec. W Spółce Wodociągowej w Biczycach Wodnych, sieć została już poddana dezynfekcji. W poniedziałek mają zostać pobrane kolejne próbki wody do badania. Wówczas okaże się, czy woda nadaje się do spożycia. Skażona woda nadaje się jedynie do celów gospodarczych.

Mieszkańcy gminy Chełmiec będą mogli pobierać wodę zdatną do picia w dwóch punktach, w szkołach podstawowych w miejscowościach Rdziostów i Trzetrzewina. Punkty te będą również dostępne, aż do odwołania zakazu spożywania wody ze skażonego wodociągu.

Skażenie wody sanepid stwierdził w środę, jednak władze gminy poinformowały o tym mieszkańców dopiero w czwartek.Na razie nie wiadomo w jaki sposób doszło do skażenia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze