Małopolskie: WOŚP "zagra" w więzieniu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2012 12:12

Spektakl "Być albo mieć" w wykonaniu grupy teatralnej "Skazani na sukces" zostanie zaprezentowany w niedzielę (8 stycznia) podczas finału WOŚP w zakładzie karnym w Tarnowie - poinformował Tomasz Wacławek z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie.

Przedstawienie odbędzie się w więziennej świetlicy o godz. 14. Przed publicznością wystąpią członkowie działającego na terenie tarnowskiego więzienia teatru amatorskiego, stworzonego przez jednego z wychowawców. Na spektakl zostaną zaproszeni goście spoza zakładu karnego.

W trakcie spektaklu wolontariusze będą zbierali do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze, które zostaną przekazane na konto Orkiestry. Zostanie też przekazany symboliczny czek na 5 tys. zł - tyle zebrali skazani z tarnowskiego więzienia na rzecz XX Finału WOŚP.

Zakład Karny w Tarnowie po raz kolejny wspiera Orkiestrę. W trakcie zajęć oraz czasu wolnego więźniowie malują, rysują oraz wytwarzają przedmioty, które trafiają później na aukcje charytatywne.

Z kolei atrakcje zaproponowane przez wojewodę lubuskiego, Marcina Jabłońskiego, wspierające XX Finał WOŚP, które można będzie wylicytować, to lot nad Ziemią Lubuską, strzały z trenażera i praca u boku strażaków.

Licytacja lotu nad Ziemią Lubuską będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę w Słubicach. Podniebna podróż samolotem odbędzie się w ramach zaplanowanych lotów wykonywanych przez Lotniczą Formację Obrony Cywilnej.

Kolejną propozycją wojewody jest licytacja "Dnia ze Strażą Pożarną". Jej zwycięzca będzie mógł poznać szczegóły funkcjonowania tej służby - kierowania i przyjmowania zgłoszeń o wypadkach i pożarach, dysponowania siłami i środkami PSP, pozna też specjalistyczny sprzęt używany przez strażaków.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum