Małopolska: zanieczyszczenie powietrza to ważny problem dla mieszkańców

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2019 20:01

Dla ponad 40 proc. Małopolan zanieczyszczenie powietrza to „bardzo ważny osobisty problem” - pokazują wyniki badań Press Service’u, zaprezentowane w środę (18 grudnia) dziennikarzom przez wicedyrektora departamentu środowiska w urzędzie marszałkowskim w Krakowie Filipa Szatanika.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Badania dla województwa małopolskiego pokazują również, że rośnie liczba publikacji poświęconych tematyce ochrony środowiska.

Od stycznia do końca września 2019 r. w mediach tradycyjnych i elektronicznych ukazało się ponad 4,7 tys. publikacji o tematyce ekologicznej, ich ekwiwalent reklamowy to blisko 97 mln zł.

Najwięcej uwagi tematyce ekologicznej poświęciły TVP3 Kraków, Radio Kraków, "Dziennik Polski", "Gazeta Krakowska" i "Rzeczpospolita".

Najczęściej poruszanymi tematami była walka ze smogiem i wymiana pieców. Inne poruszane problemy dotyczyły m.in. segregacji śmierci i transportu przyjaznego środowisku.

Dane zaprezentowano podczas podsumowania projektu ekoMałopolska, który został przyjęty 4 lipca 2019 r. uchwałą zarządu województwa małopolskiego. Zadaniem zespołu ds. ekoMałopolski jest prowadzenie zróżnicowanych działań edukacyjnych i promujących ekologiczne zachowania na co dzień.

Beata Kołodziej (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum