Małopolska: ośrodki leczenia żywieniowego otrzymają komplety odzieży ochronnej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2020 17:13

Dwa małopolskie ośrodki leczenia żywieniowego, czyli poradnia przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie oraz szpital Dudricka w Skawinie, otrzymają komplety odzieży ochronnej. Akcję zorganizowała firma Fresenius Kabi Polska.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Zestawy odzieży złożone z kombinezonów ochronnych, przyłbic, rękawiczek i maseczek filtrujących, przekazane zostaną Poradni Leczenia Żywieniowego przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie oraz Szpitalowi Specjalistycznemu im. Stanleya Dudricka w Skawinie.

W ramach akcji zorganizowanej przez firmę Fresenius Kabi Polska, do lekarzy, pielęgniarek i personelu z poradni domowego leczenia żywieniowego w całym kraju trafi ponad 750 kompletów odzieży ochronnej. Wartość przekazywanego sprzętu to ponad 100 tysięcy złotych.

Przedsięwzięcie - jak czytamy w przesłanej w środę informacji - jest odpowiedzią na prośbę o wsparcie w czasie pandemii koronawirusa przedstawicieli polskich towarzystw żywienia i leczenia.

- Pacjenci leczeni żywieniowo to w zdecydowanej większości osoby o zwiększonym ryzyku infekcji, dlatego należy zrobić wszystko, żeby to ryzyko zminimalizować - wyjaśnił prezes Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego dr Przemysław Matras. Jak tłumaczył, w obecnej sytuacji niezbędne wizyty odbywają się w domu pacjentów.

- Niestety sprzętu ochrony osobistej jest zdecydowanie za mało, dodatkowo do poradni leczenia żywieniowego trafia on w ostatniej kolejności - zaznaczył.

Nadia Senkowska (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum