Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia | 15-09-2010 19:41

Malbork: szpital nazwą imieniem lekarki

Malborski szpital - Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku Sp. z o.o., obchodzący w tym roku jubileusz 150-lecia istnienia, z tej okazji otrzyma imię Jadwigi Obodzińskiej-Król.

– Nieżyjąca już lekarka była przez wiele lat ordynatorem oddziału pediatrycznego – mówi dziennikarzowi Radia Gdańsk dyrektor Powiatowego Centrum Zdrowia, Dariusz Kostrzewa. Dodaje, że nadanie imienia placówce to uhonorowanie jej pracy dla malborskiego społeczeństwa.

Uroczyste nadanie imienia szpitalowi odbędzie się 15 października. Z okazji jubileuszu placówki zostaną wyemitowane pamiątkowe srebrne grosiki, które trafią do pierwszych 150 dzieci urodzonych w Malborku.

„Pani Jadwiga Obodzińska-Król była WSPANIAŁYM LEKARZEM i CZŁOWIEKIEM. Ona przez wiele lat witała przychodzacych na świat młodych Malborczyków i robiła wszystko, by byli zdrowi. Mamy tu w Malborku swoich bohaterów dnia powszedniego i powinniśmy właśnie Ich uhonorować, nazywając miejsca w naszym mieście Ich imionam”i – brzmi wpis na jednym ze społecznościowych portali dotyczących Malborka.