Majorka. Ponad 500 turystów starło się z policją. Poszło o nielegalną imprezę

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP09 sierpnia 2021 12:44

Majorka. Kilkuset turystów zlekceważyło przepisy przeciwpandemiczne obowiązujące w Hiszpanii i zorganizowali nielegalną imprezę. Na Majorce doszło do potężnych starć z policją.

Majorka. Ponad 500 turystów starło się z policją. Poszło o nielegalną imprezę
Starcia policji z turystami na Majorce. Zorganizowali nielegalną imprezę wbrew obostrzeniom Fot. AdobeStock
  • Majorka. Ponad 500 turystów z Wielkiej Brytanii i Francji zlekceważyło przepisy przeciwpandemiczne w Hiszpanii i zorganizowali nielegalną imprezę
  • Doszło do starć z policją. Większość uczestników zamieszek była pod wpływem alkoholu
  • Na terenie Balearów obowiązuje zakaz organizowania spotkań w przestrzeni publicznej pomiędzy godziną 1:00 a 6:00. W tym czasie zabroniona jest również sprzedaż alkoholu.

Majorka. Starcia policji z turystami. Złamano przepisy przeciwpandemiczne

Ponad 500 zagranicznych turystów wypoczywających na Majorce, głównej wyspie Balearów, starło się w niedzielę z funkcjonariuszami hiszpańskiej policji i żandarmerii - podają w poniedziałek lokalne media. Większość stawiających opór wczasowiczów była pijana.

Według dziennika "Diario de Mallorca" do zamieszek doszło głównie na terenie kurortu Megaluf, gdzie liczni turyści stawili opór hiszpańskim funkcjonariuszom, którzy próbowali przerwać nielegalnie organizowane zabawy.

Z komunikatu lokalnej policji wynika, że służby interweniowały, gdyż agresywni turyści, głównie młodzież, lekceważyli przepisy przeciwepidemiczne, a także niszczyli mienie publiczne oraz zaparkowane na ulicach samochody.

Obostrzenia na Majorce zabraniają nocnych spotkań 

Jak ustalił dziennik "La Vanguardia", zazwyczaj policyjne interwencje polegały na likwidacji nielegalnych imprez organizowanych głównie w okolicach plaży w miejscowości Megaluf, a także kilku innych miejscach położonej tam gminy Calvia.

Lokalna policja potwierdziła, że użyła siły, aby usunąć pijanych i agresywnych turystów z miejsc publicznych. Akcja została przeprowadzona przy wsparciu oddziałów żandarmerii.

Wśród turystów, którzy stawiali opór są według balearskiej policji głównie obywatele Wielkiej Brytanii oraz Francji.

Na terenie Balearów obowiązuje zakaz organizowania spotkań w przestrzeni publicznej pomiędzy godziną 1:00 a 6:00. W tym czasie zabroniona jest również sprzedaż alkoholu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum