Mają haka na raka

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2010 11:45

Ruszyła III edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży " Mam haka na raka ".

Przez najbliższe tygodnie zespoły składające się z trzech uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczyciela będą edukowały i przekonywały swoich bliskich oraz społeczność lokalną do profilaktyki chorób nowotworowych - poinformowali portal rynekzdrowia.pl organizatorzy akcji. Najlepsi zakwalifikują się do drugiego etapu programu i wezmą udział w konkursie na projekt kampanii społecznej. Zwycięski pomysł zostanie opracowany przez profesjonalistów i zrealizowany jako ogólnopolska kampania społeczna. Rejestracja potrwa do 25 stycznia br.

W pierwsze dwie edycje zaangażowało się blisko 5 tysięcy uczniów z ok. tysiąca szkół w całym kraju. Efektem tych działań są ogólnopolskie kampanie społeczne – „Wystarczy tak niewiele”, która w 2008 r. poświęcona była profilaktyce raka piersi oraz trwająca obecnie, promująca profilaktykę raka szyjki macicy pod hasłem „Nie pakuj się do trumny, zrób cytologię”.

Dwie ostatnie edycje programu „Mam haka na raka” skoncentrowane były na nowotworach zagrażających kobietom, w trzeciej odsłonie programu młodzież zajmie się zdrowiem mężczyzn czyli profilaktyką raka prostaty.

Aby stać się uczestnikiem programu należy na stronie www.mamhakanaraka.pl zrejestrować zespół składający się z trzech uczniów oraz nauczyciela.

Organizatorem programu „Mam Haka na Raka” jest Polska Unia Onkologii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum