Magda Prokopowicz uczyła, jak żyć z rakiem; teraz przeczytasz o tym w książce

Autor: TVP INFO/Rynek Zdrowia • • 19 września 2013 14:51

Magdalena Prokopowicz - pomimo, że odeszła w 2012 roku - dla chorych i ich bliskich nadal jest symbolem walki o jakość życia osób zmagających z rakiem i symbolem niezłomności w walce z przeciwnościami losu. Książka pt. "Magda, miłość i rak", której premierę na rynku zaplanowano na 25 września, to opowieść o niezwykłej kobiecie, matce, założycielce Fundacji „Rak’n’roll”

Magda Prokopowicz uczyła, jak żyć z rakiem; teraz przeczytasz o tym w książce
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na książkę autorstwa Aliny Mrowińskiej składają się wywiady z Magdą Prokopowicz, blog Magdy, wywiad z Bartkiem Prokopowiczem oraz rozmowa z psychoonkologiem, dr Mariolą Kosowicz.

Magdalena Prokopowicz w wieku 27 lat zachorowała na raka piersi. Walczyła z chorobą, będąc w ciąży. Przeszła chemioterapię i urodziła zdrowe dziecko.

„Doświadczyła wszystkich etapów choroby, nauczyła się otwierać zamknięte drzwi i odkryła, jak ważne w walce z rakiem jest pozytywne myślenie. Założyła fundację „Rak’n’Roll. Wygraj życie!” i została bohaterką filmu pt. „Magda, miłość i rak” - przypominają wydawcy. 

„Pamiętaj, że jesteś najważniejszy, kochaj siebie. Brzmi banalnie, ale działa cuda. Myśl pozytywnie i uśmiechaj się szeroko, możesz być szczęśliwy nawet z rakiem! Ja jestem. Żyj dniem dzisiejszym, to, co było, minęło, a co będzie? Tego nie wie nikt. Ciesz się życiem, nadal żyjesz! Dziękuj Wszechświatowi, Boskiej Mocy, Aniołowi za każdy dzień. Łeb do słońca!” – tak brzmi ostatnie z dziesięciu przykazań Magdaleny Prokopowicz umieszczonych na oficjalnej stronie jej fundacji (raknroll.pl). 

Więcej: tvp.info 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum