MZ zaprasza na dni otwarte funduszy europejskich

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2015 14:14

Od 7 do 10 maja w całej Polsce odbędą się dni otwarte funduszy europejskich. Z tej okazji Ministerstwo Zdrowia zaprasza do baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zostaną otwarte 9 maja w Białymstoku, Sanoku, Zielonej Górze, Kielcach i Gdańsku.

MZ zaprasza na dni otwarte funduszy europejskich
Fot. Archiwum

Wszystkie imprezy rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają do 14.00. W tym czasie będzie można zwiedzić bazy, poznać specyfikę pracy ratowników medycznych, nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomoc i zasiąść za sterami śmigłowca ratunkowego.

Tego samego dnia MZ zaprasza również do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W głównym holu Szpitala Ginekologiczno-Położniczego będzie można obejrzeć zdjęcia i plakaty projektów tej placówki. W Instytucie będzie można także zmierzyć poziom cukru, ciśnienie krwi i poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

Wszystkie projekty, które będą zaprezentowane podczas dni otwartych, sfinansowano ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko 2000 - 2013, który umożliwił realizację ponad 350 przedsięwzięć w sektorze zdrowia.

Czytaj: www.mz.gov.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum