MPiPS: pierwsze spotkanie Rady ds. Polityki Senioralnej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2013 16:45

Inauguracyjne spotkanie Rady ds. Polityki Senioralnej miało miejsce w poniedziałek (18 lutego) w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Rada będzie uczestniczyła w przygotowywaniu długofalowej polityki na rzecz osób starszych.

MPiPS: pierwsze spotkanie Rady ds. Polityki Senioralnej
Komisja Europejska ustanowiła miniony rok 2012 Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Komisarz ds. zatrudnienia, spraw społecznych i integracji Laszlo Andor podsumowując pod koniec roku obchody wymienił Polskę wśród trzech krajów (obok Irlandii i Austrii), które dokonały największych zmian w polityce senioralnej i najlepiej zrealizowały idee Europejskiego Roku.

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiadał wówczas utworzenie Rady ds. Polityki Senioralnej, która działaby przy jego resorcie. Jego zdaniem dobrym pomysłem jest też utworzenie w Polsce Parlamentu Seniorów (na wzór Europejskiego Parlamentu Seniorów) który mógłby opiniować, wspierać i dawać wskazówki innym instytucjom.

Jak poinformowało biuro prasowe MPiPS, właśnie odbyło się pierwsze posiedzenie Rady. Ma być ona ciałem doradczym, które w oparciu o rządowy program wypracuje do września 2013 r. politykę państwa wobec osób starszych na lata 2014-2020.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum