MON: 6-letni Filip wrócił do Polski po operacji w Bostonie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2019 10:15

6-letni Filip, który poleciał wojskowym transportem medycznym na operację do Bostonu, właśnie wrócił do Polski - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej.

6-letni Filip, który poleciał wojskowym transportem medycznym na operację do Bostonu, właśnie wrócił do Polski. Fot. Twitter MON_GOV_PL

Na początku października media informowały, że chłopiec ma skomplikowaną, wrodzoną wadę serca. Filip przeszedł już siedem operacji, ale konieczne było przeprowadzenie jeszcze jednej. Dlatego poleciał specjalnym wojskowym samolotem do USA, gdzie w Bostonie przeszedł operację.

- 6-letni Filip, który poleciał wojskowym transportem medycznym na operację do Bostonu, właśnie wrócił do Polski. Witamy w domu Filipku! - napisało w środę na Twittrze MON.

Podróż do USA była możliwa dzięki pomocy MON, które zapewniło dziecku transport. Udostępniony przez MON samolot sił powietrznych zapewnił konieczne bezpieczeństwo chłopcu, który nie może podróżować na pokładach samolotów rejsowych. W samolocie rządowym, w trakcie lotu chłopiec był pod stałą kontrolą wojskowych lekarzy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum