Ludzie show-biznesu pomagają chorym

Autor: tvn24bis.pl/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2016 17:35

Dzięki rolom filmowym, występom na scenie czy w telewizji zarabiają fortuny. I dzielą się nimi z innymi. TVN24 przedstawił zestawienie najbardziej szczodrych celebrytów. My koncentrujemy się na pomocy skierowanej do chorych.

Ludzie show-biznesu pomagają chorym. Fot. Archiwum

Na I miejscu znalazł się Elton John. Muzyk jest jednym z największych propagatorów i zwolenników prowadzenia badań nad AIDS. Swoją fundację Elton John AIDS Foundation założył jeszcze w latach 80-tych. Zaangażowanie w tę sprawę przyszło po tym, gdy wielu jego bliskich przyjaciół stało się ofiarami choroby.

Elton John AIDS Foundation od momentu powstania, zebrała ponad 349 mln dol. (funkcjonuje w USA oraz Wielkiej Brytanii). W 2008 roku oddał 120 motocykli państwu Lesotho. Przeznaczył je lekarzom i pielęgniarkom, by mogli docierać do pacjentów mieszkających w najbardziej oddalonych miejscach.

W świecie filantropii skrótu ”Branjelina” nie trzeba nikomu tłumaczyć. To Angelina Jolie i Brad Pitt. Jolie wraz ze swoim bratem James Haven postanowili uczcić pamięć ich matki w pierwszą rocznicę jej śmierci (zmarła na raka jajników). Przekazali darowiznę o nieznanej sumie na Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles.W maju 2014 Jolie przekazała 50 tys. dol. na Czerwony Krzyż, który wspierał ofiary wojenne w Bośni i Hercegowinie oraz Serbii.

Ellen DeGeneres, amerykańska aktorka, scenarzystka oraz gospodyni jednego z najbardziej popularnych w USA talk-show - Ellen DeGeneres udziela się na rzecz praw człowieka oraz szerzenia świadomości na temat raka piersi. DeGeneres zebrała 12,5 mln dol. na walkę z rakiem piersi.

Czytaj: www. tvn24bis.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum