×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lubuskie: platforma internetowa pomoże ofiarom przemocy w rodzinie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia02 listopada 2013 17:27

Informacje dla ofiar bądź świadków przemocy w rodzinie można znaleźć na internetowej platformie pn. "Lubuska Niebieska Tarcza", którą uruchomił Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

Lubuskie: platforma internetowa pomoże ofiarom przemocy w rodzinie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pod adresem www.tarcza.lubuskie.pl znajdują się m.in. informacje nt. funkcjonujących w Lubuskiem instytucji przeciwdziałających przemocy w rodzinie. Zamieszczono tam kontakty do instytucji pomagających pokrzywdzonym, wzory pism, komunikaty, aktualności, a także informacje o kampaniach i programach społecznych.

- Dzięki temu ofiary przemocy domowej oraz osoby nią zagrożone uzyskają aktualne informacje, a co za tym idzie - szybszą i bezpośrednią pomoc, ponieważ platforma w jednym miejscu skupia wszystkie instytucje działające na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie - wyjaśnia dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze Jakub Piosik.

W aktualizowanie strony będą zaangażowani pracownicy lubuskich jednostek zajmujących się zjawiskiem przemocy w rodzinie, takich jak: prokuratury, ośrodki pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych.

Strona jest częścią projektu Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy, który uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Partnerami w realizacji projektu są m.in.: Prokuratury Okręgowe w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze