Lubuskie: jak zabezpieczą medycznie Przystanek Woodstock

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2011 19:59

Około 200 osób, w tym wykwalifikowany personel medyczny, będzie zaangażowanych w zabezpieczenie medyczne XVII Przystanku Woodstock, który odbędzie się 4-6 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą w Lubuskiem

Lubuskie: jak zabezpieczą medycznie Przystanek Woodstock
Zabezpieczenie medyczne imprezy jest wspólnym przedsięwzięciem organizującej festiwal Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) i Nowego Szpitala w Kostrzynie nad Odrą. Podobnie jak podczas minionych edycji festiwalu na jego terenie zostanie zorganizowany szpital polowy i kilka punktów medycznych, dyżury będą pełnić zespoły wyjazdowe.

Ze strony fundacji na Woodstocku pracować będzie około 130 osób, wśród nich czterech lekarzy, 60 ratowników i pielęgniarek. Pozostałe osoby przeszły kwalifikowane kursy niesienia pomocy przedmedycznej. - W szpitalu polowym pracują wyłącznie osoby z wykształcenie medycznym - powiedziała Anna Sroka z Fundacji WOŚP, koordynator służb medycznych ze strony organizatora.

Podczas Przystanku Woodstock w pełnej gotowości będzie szpital w Kostrzynie nad Odrą, do którego będą trafiały osoby z poważniejszymi dolegliwościami lub urazami.

Koordynatorem pracy służb medycznych z ramienia Grupy Nowy Szpital jest dyrektor Nowego Szpitala w Kostrzynie nad Odrą Małgorzata Kosiewicz. Jak powiedziała, na czas Przystanku w lecznicy zostanie podwojony personel, a całodobowy dyżur będzie pełniła poradnia chirurgiczna i trzech lekarzy na izbie przyjęć.

W mieście zostaną zorganizowane cztery punkty medyczne. W tych miejscach zostanie ustawiony kontener medyczny i będzie dyżurował zespół karetki pogotowia. Punkty będą przy dworcu PKP i przy najważniejszych skrzyżowaniach. Łącznie podczas festiwalu w Kostrzynie nad Odrą gotowych do niesienia pomocy będzie 17 karetek pogotowia ratunkowego. Służby medyczne będą w stanie podwyższonej gotowości od rana 3 sierpnia do południa 7 sierpnia br.

W tym roku na scenie głównej i folkowej 17. Przystanku Woodstock zaprezentuje się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie, w tym główna gwiazda festiwalu - zespół The Prodigy, który wystąpi na koniec imprezy, 6 sierpnia. Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja WOŚP. Od 8 lat festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum