Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” pomagają na chorym dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych organizując zespoły terapeutów „doktorów clownów”, którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem niosą małym pacjentom wspaniałą zabawową terapię.
Od 1999 r. rerapia śmiechem jest realizowana również w Polsce. W kraju działa już 24 przedstawicielstw Fundacji m.in. w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Białymstoku, Olsztynie, Poznaniu, Gdańsku, Raciborzu, Toruniu, Opolu, Łodzi, Lesznie, Kaliszu, Nysie, Gliwicach, Sudetach, Częstochowie, Lesznie, Bydgoszczy, Kielcach i Zamościu. Ostatnio dołączyło do nich przedstawicielstwo w Zielonej Górze.
Jak podaje Gazeta Lubuska, chociaż lubuski oddział istnieje dopiero od 1 kwietnia 2011 r., zgłosiło się już 40 osób chętnych do społecznego rozśmieszania pacjentów szpitali, hospicjów, domów pomocy społecznej.
Wolontariuszom potrzebne będą kolorowe stroje, peruki, bajkowe buty i czerwone nosy. Pierwsze ubrania już zostały zorganizowane własnym sumptem. Fundacja chce też zbierać pieniądze na wyposażanie szpitali w kąciki zabaw, w medyczny sprzęt, a w przyszłości finansować specjalistyczne leczenie i zabiegi operacyjne.
Aby zostać wolontariuszem Oddziału Zielona Góra Fundacji "Dr Clown" należy mieć ukończone 18 lat, posiadać książeczki do celów epidemiologiczno- sanitarnych z aktualnymi badaniami oraz przejść szkolenia dla kandydatów na wolontariuszy. Mile widziane jest przygotowanie pedagogiczne lub psychologiczne, konieczny – uśmiech.
Więcej:
www.drclown.pl