Lubuskie: będą promować krwiodawstwo i transplantologię

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2011 18:46

Pod hasłem "Życie jest cudem" rozpocznie się w czwartek (24 marca) w Zielonej Górze (woj. ubuskie) VI Festiwal Życia. Ma on promować m.in. krwiodawstwo i transplantologię.

Lubuskie: będą promować krwiodawstwo i transplantologię

Punktem kulminacyjnym festiwalu ma być Marsz dla Życia, który zakończy się wspólną modlitwą przed pomnikiem Jana Pawła II i koncertem pt. "Cuda Jana Pawła II". Organizatorzy imprezy będą namawiać do honorowego oddawania krwi i podpisywania oświadczeń woli ws. pobrierania narządów do przeszczepu.

Inicjatywa odbywająca się w ramach uroczystych obchodów Narodowego Dnia Życia oraz Dnia Świętości Życia potrwa do niedzieli (27 marca).

Narodowy Dzień Życia, który przypada 24 marca, został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku, by przypominać o odpowiedzialności za założenie rodziny. Dzień później obchodzony jest Dzień Świętości Życia, podczas którego katolicy modlą się w intencji m.in. dzieci nienarodzonych.

Patronat nad zielonogórskim Festiwalem Życia objęli bp diecezjalny Stefan Regmunt, wojewoda Helena Hatka i marszałek województwa Elżbieta Polak.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum