Lubuskie: badania i zajęcia sportowe na V Pikniku Zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2014 11:17

V Lubuski Piknik Zdrowia, który odbędzie się w niedzielę (8 czerwca) w Drzonkowie, to okazja, żeby się zbadać, skorzystać z porady lekarskiej, oddać krew i aktywnie spędzić czas na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na Pikniku, którego organizatorem jest samorząd województwa lubuskiego, pojawi się blisko 50 wystawców: szpitale z terenu całego województwa, przychodnie, poradnie specjalistyczne, producenci sprzętu do rehabilitacji, stowarzyszenia zajmujące się ochroną zdrowia i zdrowym stylem życia. Do Drzonkowa zjadą także krwiobus, mammobus i słuchobus.

- Szczególnie mocno zachęcam panie w wieku 50-69 lat do bezpłatnego badania piersi. Nie trzeba w tym celu umawiać się na wizytę do lekarza, wystarczy przyjść w niedzielę na Piknik Zdrowia - mówi marszałek wojewodztwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Będzie też okazja do zbadania poziomu cukru, skorzystania z masażu, porozmawiania ze specjalistami od uzależnień. Osoby na diecie bezglutenowej powinna z kolei zainteresować oferta stoiska Stowarzyszenia Osób Chorych na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania.

Równolegle z V Piknikiem Zdrowia odbywać się będzie IV Lubuski Piknik Osób Niepełnosprawnych. W czasie jego trwania osoby niepełnosprawne na stoisku informacyjnym Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych uzyskają informację, w jakich instytucjach mogą szukać pomocy, zaprezentowany zostanie również sprzęt rehabilitacyjny.

Warsztaty Terapii Zajęciowej i organizacje pozarządowe działające na terenie województwa lubuskiego zaprezentują także swoją działalność poprzez prezentację prac wykonanych przez podopiecznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum