MS,Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 26-09-2014 14:15

Lubuskie: awantura o niefortunne przemówienie

Gdy lekarze rodzinni z Porozumienia Zielonogórskiego w jednym z hoteli świętowali 10 lat działalności, na scenę wszedł doktor Robert Sapa, który wygłosił bardzo emocjonalne przemówienie, zdaniem niektórych zebranych, obraźliwe dla zgromadzonych - podaje Gazeta Wyborcza.

Taką wersję wydarzeń potwierdza w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl, Federacja Porozumienie Zielonogórskie. - Niestety, pozostaje nam tylko potwierdzić, że taka sytuacja miała miejsce. Jest nam z tego powodu bardzo przykro - wyjaśnia Monika Kowalska, rzecznik prasowy PZ.

Dr Sapa obecnie ma być kandydatem PO w wyborach do sejmiku lubuskiego i dostać trzecie miejsce na liście w okręgu zielonogórskim. Gdy o planach napisała "Wyborcza", zadzwonił jeden z uczestników gali z okazji 10-lecia powstania Porozumienia Zielonogórskiego.

Anonimowy doktor poinformował o niestosownym zachowaniu i obraźliwych słowach, które padły z ust dr Sapy, sugerował, że doktor mógł być pod wpływem środków odurzających lub zwyczajnie pijany.

Zdaniem dr. Sapy to zwykłe oszczerstwa i pomówienia. Jak wyjaśnia, to absolutnie nieprawda, że był pod wpływem alkoholu albo środków odurzających. Natomiast jako założyciel Porozumienia Zielonogórskiego był pod wpływem emocji. Podczas gali poprosił o możliwość zabrania głosu. W trakcie przemówienia miał powiedzieć, co myśli o zmianach, które zaszły w tej organizacji w przeciągu ostatnich lat.

Mówił o tym, że doszło do jej upolitycznienia i rozbicia, a członkowie zarządu realizują jedynie partykularne interesy, w tym te finansowe. Sam prezes ponoć zarabia kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Przestało się liczyć dobro członków organizacji, dlatego dr Sapa miał zarzucić, że do tego wszystkiego doprowadziły "wschodnie hordy".

Sam zainteresowany uważa też, że oskarżenia mają charakter polityczny, ponieważ są wyciągane po pół roku, w momencie rozpoczęcia kampanii wyborczej.