Lubuskie: 82 tys. zł dla Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2014 14:24

82,7 tys. zł zebrano w Gorzowie Wlkp. podczas ulicznej zbiórki na rzecz Hospicjum św. Kamila w tym mieście. W kweście uczestniczyło ponad tysiąc wolontariuszy - poinformował dyrektor hospicjum Marek Lewandowski.

Zebrano o prawie 20 tys. zł wiecej niż przed rokiem. Życzliwości gorzowian sprzyjała przyjemna, wiosenna pogoda - powiedział Lewandowski.

Po słabszym wyniku w 2013 r. (63 tys. zł) udało się zebrać ponad 80 tys. zł, czyli mniej więcej tyle, co podczas wcześniejszych zbiórek - dodał.

Podarowane przez gorzowian pieniądze zostaną wykorzystane na bieżącą działalność hospicjum, modernizację działu fizjoterapii i zakupy związane z wymogami informatyzacji obiegu dokumentów medycznych.

Publiczna zbiórka została przeprowadzona w czwartek od godz. 8 do 20. Tradycyjnie wśród kwestujących byli uczniowie gorzowskich gimnazjów i szkół średnich, studenci, członkowie różnych wspólnot Kościoła katolickiego oraz ludzie, którzy zaoferowali swoją pomoc.

Gorzowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila działa od 1993 roku; od 1995 roku organizacja mieści się w budynku przy ul. Stilonowej. Podstawą działalności hospicjum są pieniądze z kontraktu z NFZ - ok. 1,9 mln zł - jednak bez pomocy sponsorów i wpływów z różnego rodzaju akcji charytatywnych czy darowizn w ramach 1 proc. podatku hospicjum nie byłoby w stanie działać w tak szerokim zakresie, jak obecnie. Roczny koszt jego utrzymania to ok. 3,2 mln zł.

Hospicjum prowadzi oddział opieki stacjonarnej i tzw. hospicja domowe dla dzieci i dorosłych. Obecnie pod ich opieką jest 80 pacjentów. Placówka ma także dział dziennego pobytu, rehabilitacji i poradnie.

Coroczne kwesty na rzecz gorzowskiego hospicjum mają ponad 15-letnią tradycję.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum