Lublin: szpital nie ma żadnych problemów ze szczurami, ale...

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2019 13:50

W połowie grudnia jeden z mieszkańców Lublina nagrał szczura, który próbował dostać się do jednego z budynków Szpitala im. Jana Bożego. Rzecznik placówki zapewnia, że problemów z gryzoniami nie było i nie ma, ale mówi tylko o szpitalu.

Z informacji Straży Miejskiej w Lublinie wynika, że od stycznia do października 2019 r. wpłynęło 35 zgłoszeń od osób, które widziały w Lublinie biegające lub martwe szczury. Fot. Staffan Vilcans/Flickr(CC BY-SA 2.0)

Na filmie widać szczura, który próbuje wejść przez okno do budynku przy ul. Biernackiego, w którym funkcjonują punkt nocnej i świątecznej opieki, Bank Krwi, Laboratorium Centralne, Punkt Pobrań, Pracownia Tomografii Komputerowej i USG - pisze Dziennik Wschodni.

Bartosz Jencz, rzecznik szpitala im. Jana Bożego podkreśla, że placówka nigdy nie miała i nie ma żadnych zgłoszeń od pacjentów w sprawie gryzoni na terenie szpitala. Dodaje, że szpital od wielu lat ma podpisaną umowę na dezynsekcję i deratyzację; prowadzony jest też monitoring skutków tych zabiegów.

Z informacji Straży Miejskiej wynika jednak, że od stycznia do końca października 2019 r. wpłynęło 35 zgłoszeń od osób, które widziały w Lublinie biegające lub martwe szczury.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum