Lublin: szpital kliniczny obchodzi 55-lecie

Autor: Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2019 15:54

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie obchodzi 55-lecie swojej działalności. - Ta uroczystość jest dla nas nie tylko pewnego rodzaju podsumowaniem, ale też okazją, aby zastanowić się nad przyszłością szpitala i wyznaczyć kierunki jego rozwoju - podkreśla dr n. med. Radosław Starownik, dyrektor SPSK nr 4 w Lublinie.

Jubileusz SPSK nr 4 w Lublinie. Fot. materiały prasowe

SPSK nr 4  to największy szpital kliniczny na Lubelszczyźnie, z którego usług korzystają pacjenci nie tylko z Lublina i regionu, ale z całej Polski. W szpitalu znajduje się 30 wysokospecjalistycznych oddziałów, w których leczy się rocznie ponad 50 000 pacjentów, a w przychodni przyszpitalnej i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym udzielanych jest ponad 165 000 porad. Poza usługami diagnostyczno-leczniczymi szpital z powodzeniem pełni również funkcję dydaktyczną, stanowiąc podstawową bazę  do działalności naukowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

- Od 55 lat SPSK nr 4 konsekwentnie realizuje swoją główną misję, jaką jest niesienie pomocy innym. [...] Przyszłość naszego szpitala chcemy budować w oparciu o kolejne inwestycje związane m.in. z modernizacją budynków, zakupem najnowocześniejszej aparatury medycznej oraz stosowaniem innowacyjnych terapii  - podkreśla dr n. med. Radosław Starownik, dyrektor SPSK nr 4 w Lublinie.

Oficjalne obchody 55-lecia szpitala odbyły się 12 grudnia w Collegium Maius w Lublinie z udziałem byłych i obecnych pracowników szpitala, przedstawicieli instytucji samorządu terytorialnego oraz podmiotów współpracujących z SPSK nr 4 w Lublinie.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych zasłużonym pracownikom szpitala, m.in. Złoty Krzyż Zasługi otrzymał prof. dr hab. n. med. Andrzej Wysokiński, a Srebrny Krzyż Zasługi - dr hab. n. med. Janusz Kudlicki.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin oraz JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a także patronatem medialnym Magazynu Rynek Zdrowia.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum