Lublin: policjanci odwiedzili pacjentów szpitala dziecięcego

Autor: policja.pl/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2014 15:24

Z okazji zbliżającego się dnia dziecka podopiecznych Dziecięcego Szpital Klinicznego im. prof. A Gębali w Lublinie odwiedzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej w Lublinie. Mali pacjenci wysłuchali porad funkcjonariuszy, jak bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw na dworze i jak poruszać się po drodze, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu.

W czasie spotkania przeprowadzono różne konkursy, rozdano nagrody. Wiele radości sprawiła dzieciakom policyjna maskotka sierż. Poli oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia na policyjnym motocyklu.

Każdego roku w okresie dnia dziecka małych pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Antoniego Gębali odwiedzają policjanci. W tym roku nie mogło być inaczej. Policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego i Prewencji KWP oraz z Komendy Miejskiej przygotowali dla maluchów wiele niespodzianek.

Mali pacjenci wysłuchali rozmaitych porad funkcjonariuszy. Mówiono także o tym, jak należy zachowywać się, by zabawy nad wodą, na letnich obozach i koloniach kojarzyły się wyłącznie z dobrymi wspomnieniami.

Więcej: www.policja.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum