Lublin: mali pacjenci malują dla oddziałów hematoonkologicznych

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2013 20:26

Kilkudziesięciu pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie w środę (22 maja) malowało bajkowe postaci. Teraz prace zostaną wystawione na licytację. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie oddziałów hematoonkologicznych w całym kraju.

Lublin: mali pacjenci malują dla oddziałów hematoonkologicznych

W sumie ponad czterdzieścioro dzieci malowało postaci z bajek. Było dużo radości i zabawy, ale warsztaty plastyczne miały też inny wymiar. Jak zapewnia Agnieszka Osińska, rzeczniczka DSK chodziło o to, aby na chwilę zapomnieli o chorobie. Zajęcia plastyczne to narzędzie do łagodzenia stresu związanego z chorobą. Wspomaga też leczenie.

Najlepsze prace małych pacjentów trafią teraz na aukcję do Wrocławia. Pieniądze pochodzące z licytacji zostaną przekazane na konta 17 oddziałów hematoonkologicznych w całej Polsce, w tym Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej DSK. Będą przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, mebli, sprzętu audio-video czy komputerów.

To już czwarta taka akcja w lubelskim DSK. W Polsce organizowana jest od 16 lat. W tym czasie udało się zebrać milion złotych dla oddziałów hematoonkologicznych. 

Więcej: lublin.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum