Lublin: karetka wjechała w autobus, kierowca ambulansu nie miał prawa jazdy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 listopada 2019 18:00

Karetka, którą nad ranem jechała matka z pięcioletnim dzieckiem, wjechała w tył autobusu miejskiego w Lublinie. Pojazd ratunkowy przewrócił się na lewy bok, a jego pasażerowie trafili do szpitala. Policja donosi, że kierowca ER-ki nie posiadał prawa jazdy i posługiwał się prawdopodobnie podrobionym dokumentem.

Lublin: karetka wjechała w autobus, kierowca ambulansu nie miał prawa jazdy
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Do wypadku doszło o godzinie 4.40 na al. Wincentego Witosa w Lublinie. Kierowca karetki przewoził matkę i jej pięcioletnie dziecko, jechali od strony Zamościa do centrum miasta z wyłączoną sygnalizacją świetlno-dźwiękową. W pewnym momencie, z niewyjaśnionych przyczyny, najechał na tył autobusu miejskiego, który poruszał się w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia karetka przewróciła się na lewy bok - donosi lubelska policja.

Matka i jej pięcioletnie dziecko trafili do szpitala, maluchowi nic na szczęście się nie stało. Kobieta musi przejść jeszcze serię badań.

Na miejsce wypadku wezwano policję - funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi w chwili zderzenia. Na jezdni nie było za to śladów hamowania. Po kontroli okazało się jednak, że 26-letni kierowca karetki nie posiada prawa jazdy i prawdopodobnie posługuje się podrobionym dokumentem. Policjanci zabezpieczyli okazany im blankiet i wstępnie zakwalifikowali go jako podrobiony lub przerobiony.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, komisarz Kamil Gołębiowski przekazał w rozmowie z TVN24 :

W naszych systemach nie figuruje on jako osoba posiadająca uprawnienia do kierowania pojazdami.

Więcej: gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum