Lublin: chcą przemalowania Centrum Onkologii

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 maja 2015 13:01

Prezydent, marszałek i dyrektorka Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej dostaną wkrótce na swoje biurka petycję z podpisami setek lub tysięcy osób domagających się przemalowania szpetnego gmachu. Właśnie ruszyło zbieranie podpisów pod petycją.

Lublin: chcą przemalowania Centrum Onkologii

Dyskusję o fatalnej, szpecącej miasto i bardzo agresywnej kolorystyce Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej wywołała kilka miesięcy temu lubelska "Wyborcza".

Wygląd inwestycji krytykowali architekci, konserwator zabytków i prezydent. Nie podoba się ona także tysiącom mieszkańców Lublina.

Sam budynek psujący panoramę Lublina dorobił się już wielu przydomków. Jedni określają go mianem "gargamela", inni "wrzodu" lub "nowotworu". "Koszmarek" czy "ohyda" to już łagodniejsze określenia.

Zainspirowało to Szymona Brzozowskiego, studenta architektury Politechniki Lubelskiej, do utworzenia fanpage'a "Przemalujmy Centrum Onkologii w Lublinie" na Facebooku. Zapowiedział, że przygotuje petycję do władz miasta, regionu i szpitala z apelem o zmianę kolorystyki obiektu.

Od tej zapowiedzi trochę czasu minęło, ale Brzozowski w piątek późnym wieczorem (15 maja) opublikował petycję. Skierował ją do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, marszałka Sławomira Sosnowskiego oraz szefowej COZL Elżbiety Starosławskiej.

Tylko w piątek wieczorem petycję podpisało kilkaset osób. Autor jest przekonany, że podpisów może być zdecydowanie więcej, nawet kilka tysięcy. Kiedy je zbierze, pismo ma trafić na biurka adresatów.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum