Lublin: Szpital Neuropsychiatryczny dostał „Magiczny Dywan”

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2019 10:53

Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie jest pierwszym w Polsce, który został wyposażony w sprzęt do wspólnych zabaw młodych pacjentów. "Magiczny Dywan", który otrzymał, jest wynalazkiem opracowanym przez warszawską firmę Funtronic.

Lublin: Szpital Neuropsychiatryczny dostał „Magiczny Dywan”
Fot. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie (zdjęcie ilustracyjne)

To sterowany pilotem projektor wyposażony w czujniki ruchu, który może wyświetlić na stole, biurku, podłodze czy dowolnej gładkiej powierzchni płaskiej interaktywną matę do zabawy, nauki albo rehabilitacji. 

"Magiczny Dywan" trafił do sali terapii zajęciowej na oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży. Jak wyjaśnia Natalia Sarzyńska-Wójtowicz z Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, która uczy w jego filii przy Szpitalu Neuropsychiatrycznym, „dywan” jest wspaniałą atrakcja dla małych pacjentów. Dzięki niemu mogą pograć wirtualnie w tenisa, zrelaksować się w górskim strumyku, poznać literki lub cyferki albo zasady ruchu drogowego, szukać grzybów lub łapać baloniki.

"Magiczny Dywan" jest darem Fundacji Otwarte Seminaria Filozoficzno -Psychiatryczne sfinansowanym z funduszy Fundacji Orlen w ramach programu Dar Serca.

Więcej: kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum