Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia | 20-09-2014 10:39

Lublin: SPSK nr 4 świętuje 50-lecie

W piątek (19 września) rozpoczęły się jubileuszowe uroczystości "lubelskiej 4". Do auli Collegium Maius przybyli obecni i dawni pracownicy szpitala, wszystkich szczebli. Wśród zaproszonych gości byli m.in rektorzy lubelskich uczelni, dyrektorzy szpitali z Lublina, także z innych miast, przedstawiciele lubelskich instytucji państwowych, Ministerstwa Zdrowia.

Dyrektor Marian Przylepa, który od ponad 30 lat zarządza placówką w czasie uroczystej akademii przestawił historię szpitala sięgającą 1964 roku i podziękował wszystkim pracownikom. Z okazji jubileuszu wręczono zasłużonym pracownikom placówki odznaczenia i medale.

Szpital powstał w 1964 roku. Już od 31 marca zaczęto przyjmować do Kliniki Chorób Wewnętrznych pierwszych pacjentów. Ówczesny SPSK 4 to jeden z największych szpitali Lubelszczyzny - lecznica i baza naukowa Uniwersytetu Medycznego.

Jego powierzchnia to ponad 65 tys. m kwadratowych. W 22 klinikach i oddziałach szpitalnych jest 810 łóżek. Leczy się w nich rocznie ponad 43 tys. pacjentów, a w Poliklinice i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym udziela się 180 tys. porad. W SPSK 4 pracuje 2743 osób

Więcej: www.kurierlubelski.pl