Lubelskie: zbierają pieniądze dla hospicjum

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2011 13:52

Pod hasłem "Twój dar serca dla hospicjum" rozpoczęła się trzecia edycja akcji zbierania datków na potrzeby Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Pieniądze będą zbierane w szkołach Lubelszczyzny, które zdecydują się wziąć udział w akcji.

Lubelskie:  zbierają pieniądze dla hospicjum
- Chcielibyśmy, aby taka zbiórka stała się tradycją, odbywała się regularnie, bo pomoc hospicjum jest potrzebna cały czas - powiedziała wicewojewoda lubelski Henryka Strojnowska, która patronuje akcji.

W akcji mogą wziąć udział szkoły z terenu Lubelszczyzny, które do 8 kwietnia zgłoszą swój udział - wypełniając odpowiedni kwestionariusz - i zaakceptują regulamin akacji.

Następnie otrzymają specjalne oznakowane puszki i mają zorganizować zbiórki pieniędzy do końca kwietnia. Każda szkoła przeprowadza zbiórkę według własnego pomysłu. W wielu placówkach uczniowie i nauczyciele organizują z tej okazji m.in. kiermasze prac plastycznych lub ciast, a także przedstawienia teatralne, spotkania i zabawy, podczas których zbierają datki na rzecz hospicjum.

Koordynatorem akcji jest Społeczne Liceum i Gimnazjum im. Jana Sobieskiego w Lublinie.

Do udziału w akcji zachęca szkoły lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz. Jego zdaniem ma ona bardzo cenny wymiar społeczny i wychowawczy.

- Dzieci i młodzież angażując się w to przedsięwzięcie mają możliwość lepszego zrozumienia potrzeb swoich rówieśników, którzy wymagają pomocy i wsparcia - powiedział.

Jak dodał, w ubiegłych latach, w poprzednich dwóch edycjach akcji „Twój dar serca dla hospicjum" wzięło w niej udział ponad 200 szkół - w jednym roku zebrano ponad 20 tys. zł, a w drugim ponad 140 tys. zł.

Prezes hospicjum o. Filip Buczyński powiedział, że zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i leków dla podopiecznych oraz na zakup samochodu dla zespołów opieki medycznej.

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie organizuje pomoc medyczną i psychologiczną swoim pacjentom w ich domach. Obecnie obejmuje opieką 52. nieuleczalnie chorych dzieci oraz ich rodziny na terenie całej Lubelszczyzny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum