Lubelskie: pacjenci ocenili ośrodki onkologiczne

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2015 10:49

Na prośbę Fundacji Alivia, która prowadzi portal onkomapa.pl. chorzy na nowotwory ocenili ośrodki onkologiczne. Najwięcej pochwał zebrał Zamojski Szpital Niepubliczny. Na przeciwnym biegunie znalazło się Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Lubelskie: pacjenci ocenili ośrodki onkologiczne
Fot. Archiwum RZ

Fundacja Alivia tworzy mapę najbardziej przyjaznych ośrodków onkologicznych w kraju. Szpitale i przychodnie oceniane są przez pacjentów m.in. pod względem opieki, organizacji leczenia, wyposażenia i przestrzegania praw pacjenta - informuje Gazeta Wyborcza.

W drugiej edycji akcji jeden z najwyższych wyników w kraju uzyskał Zamojski Szpital Niepubliczny. Oceniło go ponad 130 osób, przyznając mu ocenę 4,7 na 5 możliwych. To drugi wynik w kraju.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej otrzymało wynik 3,4. Taką średnią notę uzyskano dzięki opinii blisko 70 pacjentów, którzy zamieszczali je bezpośrednio na stronie. Dyrekcja szpitala nie pozwoliła ankieterom fundacji przeprowadzić rozmów na oddziałach.

Rafał Janiszewski, rzecznik COZL wyjaśnia, że w porównaniu z liczbą leczonych opinii 70 osób nie można uznać za reprezentatywną. Zapowiada również, iż ankieterzy będą mogli wejść na oddziały w przyszłym roku, kiedy otwarta zostanie nowa siedziba placówki.

Więcej: m.lublin.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum