Lubelskie organizacje proszą o 1 proc. podatku

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2014 12:57

W ubiegłym roku Polacy przekazali 480 mln. zł. w ubiegłym roku na szczytne cele w ramach jednego procentu podatku. Wśród lubelskich organizacji pożytku publicznego rekordzistą było Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia (uzyskało 2,7 mln złotych).

Lubelskie organizacje proszą o 1 proc. podatku

Fundacja Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia pieniądze z jednego procenta przeznacza przede wszystkim na bieżące funkcjonowanie. NFZ pokrywa 40-45 proc. potrzeb fundacji. Tymczasem pieniądze są też potrzebne, by oddać do użytku stacjonarny oddział dla dzieci wymagających opieki paliatywnej. 

O wsparcie zabiega też wiele innych organizacji, które opiekują się nieuleczalnie chorymi. W ubiegłym roku w woj.lubelskim na wsparcie podatników mogli liczyć: Hospicjum Dobrego Samarytanina z Lublina (377 tys. złotych), Hospicjum dla Dorosłych Santa Galla w Łabuńkach koło Zamościa (ponad 200 tys. zł) i hospicjum z Lubartowa (ponad 192 tys. złotych).

Z roku na rok rośnie liczba podatników, którzy odpisują jeden procent swojego podatku. W ubiegłym roku w całej Polsce zrobiło to ponad 11,5 miliona osób. W ten sposób udało się zebrać 480 mln złotych (to o około 20 mln złotych więcej niż rok wcześniej). Podatnicy z woj. lubelskiego odpisali w ubiegłym roku ponad 17,8 mln złotych. 

Więcej:  www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum