Lubelskie: celnicy przejęli podróbki leków na potencję

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2011 14:37

Próbę przemytu środków na wspomaganie potencji, nieznanego pochodzenia, udaremnili celnicy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Hrebennem (Lubelskie). Zatrzymali ponad 6 tys. tabletek ukrytych w kartonach na soki.

Lubelskie: celnicy przejęli podróbki leków na potencję

- Leki nie mają żadnych oznaczeń wskazujących na producenta i skład. Podejrzewamy, że to podróbki - powiedziała w piątek rzeczniczka Izby Celnej w Białej Podlaskiej Marzena Siemieniuk.

Leki znaleziono u podróżującego busem obywatela Ukrainy. Mężczyzna wyjaśnił, że otrzymał je od znajomych i miał przewieźć do Warszawy w zamian za zwrot kosztów podróży.

Żółte i niebieskie tabletki z wytłoczonymi na nich oznaczeniami VGR 100 i C 20 wyglądem przypominają znane środki na potencję. Zapakowane były w foliowe torebki i ukryte w kartonach na soki. Uwagę celników zwróciła nienaturalna waga kartonów, dlatego prześwietlili je urządzeniem rentgenowskim.

Wartość zatrzymanych leków celnicy oszacowali na ponad 200 tys. zł. Sprawa przekazana została policji.

Od 13 czerwca Służba Celna prowadzi kampanię społeczną pod hasłem "Nie przemycaj". Ma ona na celu m.in. uświadomienie zagrożeń związanych z kupowaniem towarów pochodzących z przemytu.

- Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku lekarstw, których pochodzenie i skład jest nieznany. Zdarzyło się już przechwycenie przemytu podrobionej viagry, w składzie której był gips - dodała Siemieniuk.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum