Lubelskie Dni Seniora: dla każdego coś zdrowego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 czerwca 2013 14:03

Koncerty, filmy, wykłady, konsultacje medyczne, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, internetowe i psychologiczne składają się na program Lubelskich Dni Seniora, które rozpoczęły się w piątek (7 czerwca) w Lublinie.

Lubelskie Dni Seniora: dla każdego coś zdrowego

Dni Seniora organizowane są w Lublinie po raz drugi. W ich obchody włączyły się biblioteki, szkoły, przedszkola, domy kultury, różne instytucje kulturalne, placówki medyczne, instytucje pomocy społecznej, organizacje pozarządowe, które oferują seniorom rozmaite spotkania, prezentacje, imprezy integracyjne, wycieczki.

Zaplanowano m.in. psychologiczne warsztaty rozwojowe poświęcone m.in. problemom lęku przez osamotnieniem, poczuciu szczęścia. W programie są też liczne spotkania i wykłady na temat zdrowia, m.in. chorób kobiecych, seksuologii, neurologii. Wiele placówek służby zdrowia zaoferowało seniorom różne badania profilaktyczne.

Seniorzy będą mogli też brać udział w imprezach sportowych przygotowanych z myślą o nich - m.in. warsztaty nordic walking, przejażdżki rowerowe, zajęcia z gimnastyki, areobiku, tenisa stołowego, samoobrony.

Lubelskie Dni Seniora potrwają do 17 czerwca. Na większość imprez wstęp jest bezpłatny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum